Ballina Aktualitet Opinione Me këtë shëndetësi, Maqedonia e Veriut nuk e meriton të shkojë as...

Me këtë shëndetësi, Maqedonia e Veriut nuk e meriton të shkojë as në Afrikë, e jo në BE!

Adnan Azizi

Për shkak të udhëzimit jo të duhur nga spitali i Tetovës për në spitalin e Shkupit, 4 orë jemi duke u endur nëpër korridoret e spitalit bashkë me personin i cili është diagnostifikuar me sëmundje kritike për jetë, pa asnjë lloj adrese se ku duhet të referohemi. Për këto 4 orë ne teperaturë 30g duke e shetitur pacientin me karrocë, pasiqë nuk mund të rri në këmbë, endemi nga dera në derë, përshkak se askush nuk kupton për ku e ka rekomandimin, çfarë diagnoze ka dhe ku duhet të shkojë të drejtohet…

Me këtë shëndetësi, Maqedonia e Veriut nuk e meriton të shkojë as në Afrikë, e jo në BE!

Me këtë trajtim jo që pacientëve të sëmurë po ua merrni jetën, por edhe ata të shendoshët që i dergojnë pacientët në spital sëmuren nga ky lloj trajtimi që u bëhet nëpër spitale.

P.S. O doktor Lili, merru me menaxhimin e spitalit Tetoves si duhet se i morret në qafë tetovarët, jo të merresh me gazetarë nëpër polici dhe gjyq, se pse ti kanë nxjerr pasurinë marramendëse dhe të palarat në shesh!
Live nga Klinika Universitare Shkup.

Artikulli paraprakGafurr Adili komenton bisedat e përgjuara të Ahmetit dhe Xhaferrit ku përmendnin emrin e tij
Artikulli tjetërIncident në Tetovë, tre persona përfundojnë pas hekurave