Ballina Aktualitet Opinione ELITA MASHA: BDI – OPSIONI I VETËM QË I DUHET DHËNË VERDIKTI...

ELITA MASHA: BDI – OPSIONI I VETËM QË I DUHET DHËNË VERDIKTI POPULLOR

Shkruan: Elita Masha

BDI OPSIONI I VETËM QË I DUHET DHËNË VERDIKTI POPULLOR 💙

Disa arsye pse Bashkimi Demokratik për Integrim në krye me z. Ali Ahmeti do të ngadhënjej sërish në zgjedhjet paralmentare :

Vazhdon të qëndroj strukturë e kompletuar me një mjeshtëri të rrallë të demokracisë brenda- partiake në të gjitha nivelet. Ruajtja e strukturës kompakte, pa infiltrime përçarëse nuk është ngjarje ashtu e thejshtë, por rezultat i i gjenezës së partisë e cila themelet i ka tek ideali, shërbesa e pakusht ndaj mirëqenies së shqiptarëve deri në barazi të plotë dhe rolin real në politik. Sigurisht falë figurës unifikuese dhe urtësisë së kryetarit z. Ahmeti.
Natyrshëm gjithçka është prodhim siç janë rrënjet, apo jo?!
ASH ndonëse pretendoi të merr rolin e opozitës nuk arriti të identifikohet si e tillë tani më gati për vite të tëra ( sigurisht që arsye për të ngritur kauzë opozitare ka gjithmonë por ja që nuk dinë ose më saktë NUK MUNDEN. Shkak- pasojë e disa faktorëve të cilat ju takojnë antarëve të ASH-së të merren, ose më saktë tani më kanë filluar të merren, janë dukë bërë kthim në bazë , nga përçarja erdhën, në përçarje do shpërbëhen.
 Besa dhe roli i saj tani më transparent ( të përmbush një mungesë të votave tek kampi socialist në asnjë mënyrë nuk i jep të drejtën të thirret si parti opozitare, ngaqë tani në fushatë do të del në kualicion me pushtetin aktual. Ndonëse, personalisht mendoj dhe nuk përjashtoj mundësinë që pas zgjedhjeve Besa të tërheq deputetët e saj dhe të hyjë në negociata të reja për qeverinë e ardhëshme.

Prandaj duke konsideruar gjitha këto zhonglime non-sens dhe pa përgjegjësi politike që nuk kanë asnjë epilog fitues, BDI VAZHDON TË NGEL SUBJEKTI POLITIK ME PERGJEGJËSI SHTETARE, VEPRA REALE TË SHQIPTARËVE, NË DOBI TË QYTETARËVE DHE KOHEZIONIT NDËRETNIK.
#FITOJMË ZGJEDHJET PARLAMENTARE💪🏻
#BASHKË BDI E 20 VITEVE TË ARDHËSHME📊

Artikulli paraprakТетово: Собирањето во групи отвори многу нови кластери со заболени од коронавирусот
Artikulli tjetërДиректорот на „Македонија пат“ не ѝ застанал на полицијата во полициски час