Ballina Aktualitet Humbje e madhe për komunitetin, ndërron jetë mjeku i njohur neurolog, Ali...

Humbje e madhe për komunitetin, ndërron jetë mjeku i njohur neurolog, Ali Kuqo

Doktori i njohur neurolog Ali Kuqo ka ndërruar jetë sot, për shkaqe natyrale. Profesori i nderuar Kuqo ishte një nga neurologët më të mirënjohur shqiptarë, nga Tirana.

Largimi i tij nga jeta la pas shumë lot dhe dhimbje te familjarët dhe gjithë të dashurit.

Ai ka jetuar në kryeqytet dhe ka mbaruar shkollën e mesme “Ismail Qemali”, e më pas shkollën e mjekësisë, duke u bërë një nga doktorët më të nderuar për komunitetin dhe pacientët e tij.

Artikulli paraprakDy tetovarë në mesin e 9 viktimave të Covid-19/Ky është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut
Artikulli tjetërNdahet nga jeta ish-gazetari i RTSH-së Nikolla Lena