Ballina Aktualitet Ndahet nga jeta ish-gazetari i RTSH-së Nikolla Lena

Ndahet nga jeta ish-gazetari i RTSH-së Nikolla Lena

Ditën e djeshme është dnarë nga jeta në moshën 67 vjeçare ish-gazetari i RTSH-së Nikolla Lena.

Lajmi për ndarjen nga jeta të gazetarit Lena u bë i ditur nga miq dhe kolegë të tij.

Nikolla Lena punoi me përkushtim në Radio Televizionin Shqiptar, ndërsa vitet e fundit punoi si gazetar në Agjencinë Telegrafike Shqiptare (ATSH), ku mbulonte sektorin e Turizmit dhe Mjedisit.

Miqtë e tij shprehen se me pasionin që e karakterizonte, Lena sillte në shkrimet e tij çështje të ndryshme nga fusha e turizmit dhe mjedisit.

Artikulli paraprakHumbje e madhe për komunitetin, ndërron jetë mjeku i njohur neurolog, Ali Kuqo
Artikulli tjetërZgjedhjet mbaruan, po tani? Si zgjidhet qeveria në Kosovë, opsionet, skenarët dhe sfidat