Ballina Argëtim Jetë & Stil Jennifer Lopez/ Çfarë ha superylli i famshëm që ka një trup të...

Jennifer Lopez/ Çfarë ha superylli i famshëm që ka një trup të tillë në moshën 51 vjeçare?

Jennifer Lopez aktualisht është një nga njerëzit më të përfolur. Ndarja me Alex Rodriguez dhe ribashkimi – pas 17 vjetësh – me Ben Affleck u komentuan nga të gjitha mediat në të gjithë botën.

Por Jennifer është gjithashtu një nga modelet më të fuqishme femërore dhe kjo sepse në moshën 51 vjeçare ajo ka një nga siluetat më perfekte. Asgjë nuk është e rastësishme, pasi plani i saj i dietës është shumë specifik. Sigurisht, Ben Affleck kohët e fundit ka gjetur përsëri veten e tij, pasi ka humbur shumë kilogramë. Por le të shohim se si Jennifer jeton jetën e saj të përditshme

Ajo pi shumë ujë

Një nga trajnerët e Jennifer, Dodd Romero, kishte deklaruar superyllin Latine ‘US Weekly’ se pinte shumë ujë çdo ditë. “Ajo pi të paktën shtatë gota në ditë”.

Shmangni dietat e rrepta

J.Lo nuk bën dietë, por ka zgjedhur një dietë të shëndetshme si mënyrë jetese. Sipas Dodd Romero, dieta e saj themelore përbëhet nga pesë kategori kryesore: proteina, perime, yndyrna të mira, karbohidrate dhe ujë.

Ai tregon se këngëtarja nuk konsumon ushqime të përpunuara. Në fakt, në varësi të asaj që dëshiron të marrë nga çdo vakt, ajo zgjedh ushqimet përkatëse. Për marrjen e proteinave, zgjidhni deri në katër herë në javë: të bardhat e vezëve, gjelin e detit, gjoksin e pulës dhe viçin.

Për yndyrna të mira, zgjidhni peshq të tillë si salmoni dhe levreku dhe një grusht arra në ditë. Ajo gjithashtu ha shumë perime, duke shmangur karrotat dhe misrin sepse ato kanë një përmbajtje më të lartë sheqeri sesa perimet e tjera. Gjithashtu, për sa i përket karbohidrateve, ajo zgjedh patate të ëmbla, oriz kafe, quinoa, bukë orizi dhe bollgur, të cilat do t’i hajë me manaferrat e freskëta. Ajo nuk pi alkool apo kafe.

Jo pa asgjë

“Gjatë viteve mësova rëndësinë e një diete të shëndetshme”, thotë J.Lo për revistën People. “Unë ende ha disa nga ushqimet që më pëlqejnë, por në mënyrë të moderuar. Unë nuk dua të privoj veten nga asgjë”. Në fakt, ajo u është referuar biskotave të famshme me çokollatë që bën, duke thënë: “Një ditë do t’ua lë të gjithëve recetën time sekrete për biskota, të cilat janë të preferuarat e mia”.

Palestër, shumë ushtrime

Jennifer gjithmonë ushtrohej, por jo si tani. “Unë stërvitesha edhe në moshën 20 dhe 30 vjeçare, por jo si tani. Nuk është se unë ushtrohem më shumë. Unë thjesht punoj më shumë, shumë rrallë do të humbas trajnimin tim”. Përveç gjimnastikës klasike, ajo gjithashtu bën një kombinim të ushtrimeve, të tilla si shtylla.

Ajo që është shumë e rëndësishme është që ajo të festojë suksesin e saj dhe të shpërblejë veten.

Artikulli paraprakSali Berisha padit Sekretarin Amerikan të Shtetit pas shpalljes “non grata”: Vendim shpifës! Beteja në Francë, për nder e dinjitet!
Artikulli tjetërHoxhë Drilon Gashi në 8a8 me Adelina Ismailin (VIDEO)