Ballina Argëtim Dasmë e madhe në Zagreb/Vajza e Ardian Koznikut martohet me basketbollistin kroat,...

Dasmë e madhe në Zagreb/Vajza e Ardian Koznikut martohet me basketbollistin kroat, Andro Anzulloviç (VIDEO+FOTO)

Diana, vajza e legjendës së futbollit të Kosovës, Ardian Kozniku, është martuar me basketbollistin kroat, Andro Anzulloviç.

Dy familje të lindura me sport, dy emra të mëdhenj të sportit botëror, Ardian Kozniku dhe Drazhen Anzulloviç, janë bërë miq. Ardian Kozniku, ish-futbollist dhe Anzulloviç, aktualisht trajner, raporton gazeta “Bota sot”.

“Zemra e babit, Zoti ju bekoftë. Diana Kozniku Anzulloviç & Andro Anzulloviç”, uron Kozniku në profilin e tij në facebook.

Atmosferën mes kroatëve dhe shqiptarëve e ndezi edhe vallja e Rugovës.

Përndryshe, dhëndri Andro, ka luajtur në Zabok, kurse tani ka kaluar te Dinamo e Zagrebit.

Artikulli paraprakStuhia SH K A T Ë RR O N qytetin e Zyrihut (200 FOTO+VIDEO)
Artikulli tjetërBreshër kokërrmadh në Skënderaj të Kosovës (VIDEO)