Ballina Diaspora Lamtumirë edhe një miku!

Lamtumirë edhe një miku!

Lamtumirë edhe një miku!

Ndërroi jetë shkrimtari dhe gazetari i mirënjohur i Radio Tiranës, Demir Gjergji.

Demirin e kemi njohur në shtator dhe tetor të vitit 2012 kur e vizitoi Suedinë dhe Danimarkën. Erdhi me ftesën e shkrimtarit Selim Zeneli i cili në atë kohë jetonte në Suedi dhe një ditë na vizitoi edhe neve në redaksinë e RTV Zëri i Kosovës në Danimarkë, me c’rast edhe zhvilluam një intervistë për Radio Tiranën.

Njeri i shkëlqyeshëm, profesionist dhe tepër i dashur, Zoti të shpërbleft me Parajsë!/Ixhet Lutfiu

Artikulli paraprakAutobusi nga Kosova aksidentohet në Bullgari (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërNë Rusi fillon ndërtimi i pallateve shumëkatëshe prej druri