Ballina Shëndeti Rrushi ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Rrushi ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Nëse mbani një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar mirë, është çelësi i një jete të shëndetshme.

Por, shpesh herë ju merr kohë që të mendoni përbërësit e dietës tuaj.

Megjithatë asnjëherë mos e harroni rrushin në këtë përbërje.

Rrushi nuk do të zgjidh gjithë problemin e dietës tuaj, por me të mund të shkoni drejt mënyrës së një jete të shëndetshme.

Më poshtë mund të gjeni disa arsye që ju në shportën tuaj të ushqimit duhet të hidhni gjithmonë edhe rrush, transmeton Klan Kosova.

Rrushi, ndihmon trajtimin e akneve tuaja

Ndihmon tretjen e ushqimit

Rrushi ju ndihmon në menaxhimin e astmës

Nëse hani rrush do të jeni më pak të prekur nga diabeti

Ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Parandalon kancerin

Ju ndihmon që të keni shikim më të mirë

Rrushin mund ta kombinoni edhe me ushqime të tjera si në sallata, mishra, pasta e ushqime të tjera.

Artikulli paraprakDEBAT I TENSIONUAR NDËRMJET HASHIM THAÇIT DHE ALEKSANDAR VUÇIQIT
Artikulli tjetërTakimi në Shkup, Tusk flet për bisedimet e Maqedonisë me Greqinë