Ballina Argëtim Jetë & Stil Taksisti në Washington që kompozon vepra muzikore në makinë (VIDEO)

Taksisti në Washington që kompozon vepra muzikore në makinë (VIDEO)

Ishte i panjohur për publikun perëndimor, por etiopiasi Hailu Mergia, po konsiderohet legjendë e muzikës pasi ka bërë rikthimin e tij në skenë duke kompozuar brenda makinës së tij.

Si një shofer taksie në Washington, ai tani po sjell vepra të reja muzikore pasi ai zhurmon brenda makinës me të cilën punon.

Duke qenë se dikur realizonte vepra fantastike, ai po e konsideron historike rikthimin e tij:

“Ky është një rekord historik për mua. Unë jam shumë i gëzuar. E gjithë kjo tingëllon si një rikthim i madh, kam një audiencë të re, muzikantë të rinj dhe një kompani të re rekordesh. Albumi është shumë i ndryshëm nga ajo që mund të bëja më parë”, përcjell Klan Kosova./ KultPlus.com/

@tn.lajmelokale
@tetovanews