Ballina Argëtim Kuriozitete Dinosaurët dhe njerëzit mund të kenë bashkëjetuar

Dinosaurët dhe njerëzit mund të kenë bashkëjetuar

Disa hulumtues pretendojnë se një përshkrim i dukshëm i një dinosauri Stegosaurus në gdhendjjet jashtë tempullit popullor të Ta Prohm në Kamboxhia është prova se krijesa parahistorike të ketë bashkëjetuar me njerëzit.

Dinosaurët, me pllaka të gjera mbi shpinat e tyre dhe bishtat me thumba – nuk duhet të shfaqeshin në këto gdhendje pasi kanë qenë zhdukur miliona vete më parë.

Por duke marrë parasysh se tempulli u ndërtua rreth fundit të shekullit të 12-të, hulumtuesit pretendojnë se kjo është edhe prova se disa dinosaurë kanë mbijetuar dhe kanë bashkëjetuar me njerëzit të paktën në 10 mijë vitet e fundit./TCH/

Artikulli paraprakE tmerrshme, vrasin foshnjat vajza, preferojnë më shumë djemtë, zbulohen qindra të vdekura në Pakistan
Artikulli tjetërSi të shpëtosh demokracinë, kur nuk ka punë