Ballina Shëndeti Këshilla Receta me aspirinë për lëkurë si e bebes në 5 minuta

Receta me aspirinë për lëkurë si e bebes në 5 minuta

Aspirina përmban acid acetil salicitik, i cili ndihmon në pastrimin e lëkurës tuaj deri ne thellësi. Largon qelizat e vdekura nga lëkura, hap poret e lëkurës. Kjo është ajo që e bën lëkurën tuaj të ndihet më e butë dhe më e qetë. Aspirina ka veti anti-inflamatore që e bën aspirinën unike dhe efektive në trajtimin e puçrrave dhe pikave të zeza. Kujdes!

Para se të aplikoni maskën në fytyrë lajeni fytyrën dhe qafen me ujë të freskët. Por më e rëndësishmja: Mendoni pozitivisht dhe relaksohuni. Përgatitja e maskës
Përbërësit:
– 5-6 aspirina
– disa pika uji
Përgatitja: Thyejeni aspirinat në gjysma dhe i futni në një tas të vogël. Shtoni 4 pika uji të ngrohtë dhe shtypeni aspirinat me një lugë.

Përhapeni butësisht në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë, duke shmangur zonën e syve. Te sytë vendosni 2 feta kastraveci të freskët. Mbajeni maskën për 15-20 minuta. Pastaj fërkojeni me ujë të ngrohtë dhe në fund shpërlajeni me ujë të ftohtë.

Artikulli paraprakJa kur mund të përfundojë në burg Gruevski
Artikulli tjetër10 hapa për një kuzhinë të rregullt