Ballina Argëtim Jetë & Stil Vdes rrugëve si e pastrehë, por me 1 milion euro në bankë

Vdes rrugëve si e pastrehë, por me 1 milion euro në bankë

Banorët e njihnin prej vitesh gruan me duar të gjymtuara, që jetonte prej vitesh në rrugët e qytetit, por nuk e dinin që kishte mbi 1 milion euro në bankë.

Fatima Othman, nga një qytezë e vogël në Liban, që u gjymtua gjatë luftës civile (1975-1990), humbi jetën në moshën 52 vjeçare.

Policia u habit kur i gjeti mes plaçkave një qeskë me rreth 3000 dollarë, por u habit edhe më shumë kur i kontrolloi emrin në bankë dhe doli që ajo kishte rreth 1 milionë euro të trashëguara në një llogari bankare.

Sipas dëshmive, ajo jetonte në rrugë sepse ishte e vetmja lloj jete që njihte.

Artikulli paraprak76 kosovarë të vrarë në Siri dhe Irak, 255 burra iu bashkuan luftërave (Video)
Artikulli tjetërFaik Konica, Gjoni i Krujës dhe dy romane të panjohura