Ballina Argëtim Kuriozitete Kush është qyteti më i ftohtë në planet

Kush është qyteti më i ftohtë në planet

Edhe pse zyrtarisht ka ardhur Vera, ka ende qytete ku mbizotëron Dimri.

Melbourne i Australisë ishte zyrtarisht qyteti më i madh, më i ftohtë këtë mëngjes në planet. I ftohti goditi vendin gjatë natës, ndërsa temperaturat kanë shënuar -4 gradë celsius.

Sipas “Daily Mail” për qytetarët nga Melbourne ky ka qenë mëngjesi më i ftohtë i vitit deri më tani dhe dita më e ftohtë e Qershorit në dy vitet e fundit, ndërkohë që zhiva ka rënë nën 0 gradë në disa pjesë të qytetit.

Departamenti i Lartë i Meteorologjisë po ashtu konfirmoi se mëngjesi i sotëm ishte më i ftohti në Melburn që prej 16 Korrikut të vitit të kaluar./tvklan.al