Ballina Shëndeti Psikologji TEST PSIKOLOGJIK: Çfarë pe në fillim, zbulon moshën tënde mendore

TEST PSIKOLOGJIK: Çfarë pe në fillim, zbulon moshën tënde mendore

1. Dy kërcimtarë

Imazhi përmban elementë të ndryshëm të fshehur ose të ndërfutur, kështu që gjëja e parë që shihni dhe çka tërheq vëmendjen tuaj, varet plotësisht nga nënvetëdija juaj. Është e mundur që gjëja e parë që patë ishte një çift kërcimtarësh, në një pozicion artistik në plan të parë. Në këtë rast, kemi lajme të mira për ju (ose lajme të këqija, në varësi të asaj që dëshironi të mendoni). Mosha juaj mendore është 16 vjeç, me të gjitha aspektet e saj pozitive në rritje e sipër. Avantazhi që një person nga 16 vjeç ka krahasuar me të tjerët, është energjia e pafund gjatë ditës dhe natës. Megjithëse jeni fizikisht më të mëdhenj, ju duket se jeni më të rinj, për shkak të energjisë tuaj pozitive që e përhapni në botën rreth jush. Gëzimi është ajo gjë që ju përcakton më së shumti dhe çka njerëzit e tjerë duan tek ju. Nga ana tjetër, shumë njerëz mund të kenë imazh fëminor për ju, veçanërisht nëse nuk ju njohin mirë.

2. Një kalorës në armaturë

Personazhi tjetër i fshehur i cili rrok vëmendjen tuaj është kalorësi me armaturë mesjetare. Është fshehur pak pas kërcimtarëve. Nëse ky personazh ishte ai që tërhoqi syrin tuaj, duhet të dini diçka shumë të rëndësishme për moshën tuaj mendore. Kalorësi do të thotë se mosha juaj mendore është rreth 27 vjeç. Kjo do të thotë se (pa marrë parasysh vitet që keni) ju keni kaluar fazën më të re të zhvillimit mendor dhe emocional dhe jeni në momentin që nuk shqetësoheni shumë për gjëra pa rëndësi. Mendja juaj gjithmonë është e zënë, por mos lejoni që ju të rrëmbeheni nga stresi i punës ose problemet ditore. Ju tashmë e dini se meraku për disa gjëra nuk ka kuptim dhe preferoni të përdorni trurin tuaj për të gjetur zgjidhjen e problemeve që ndeshni. Nëse jeni të rinj, ju mund të shiheni nga të tjerët si të pjekur dhe të formuar mirë.

3. Fytyra e burrit

Imazhi i tërë është projektuar në atë mënyrë që të lejojë një mundësi të tretë, që truri i njeriut mund ta kapë. Bëhet fjalë për iluzionin optik të fytyrës së një personi të moshuar. Do të thotë se mosha juaj mendore është rreth 42 vjeç. Me fjalë të tjera, ju jeni në pikën e përsosur të pjekurisë. Ju e dini se si t’i zgjidhni problemet në mënyrë paqësore dhe pa lejuar që emocionet të marrin kontrollin mbi ju. Nocioni më i rëndësishëm që keni fituar gjatë jetës suaj është se jeta përbëhet nga momente të lumtur dhe momente të palumtur, dhe që të dyja emocionet kanë të drejtën të ekzistojnë. Kështu që ju i pranoni si pjesë të jetës dhe gjithmonë përpiquni të shikoni anën pozitive të çdo situate. Ju e dini se jeta nuk është e gjitha rozë dhe lule, por e dini edhe që, pas ditëve të këqija do të vijnë gjithnjë ditë të bukura.

Artikulli paraprakShkencëtarët bëjnë një zbulim të madh rreth kancerit të lëkurës
Artikulli tjetërReal Madrid prezanton Odriozolën, Perez: Do përforcohemi me futbollistë të shkëlqyer