Ballina Diaspora Aksident tragjik: Humb jetën shqiptari në Itali

Aksident tragjik: Humb jetën shqiptari në Itali

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, ku ka humbur jetën një shqiptar.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në jug të Monopolit, në provincën e Barit.

Shqiptari i moshuar, mësohet se ishte duke udhëtuar me biçikletën e tij kur është përplasur nga një makinë.

Përplasja ka qenë e fortë, duke i marrë jetën të moshuarit shqiptar.

Ende nuk ka informacione në lidhje me identitetin e viktimës dhe personit që e përplasi për vdekje.

Artikulli paraprakBlerim Sejdiu inspekton punimet e ujësjellësit regjional në Komunën e Zhelinës (FOTO)
Artikulli tjetërSerbia brenda hartës së Kosovës në një libër të Danimarkës (FOTO)