Ballina Argëtim Jetë & Stil VIDEO/ Ish-arkitekti i çudit të gjithë: Transformon gomat e përdorura në shtretër,...

VIDEO/ Ish-arkitekti i çudit të gjithë: Transformon gomat e përdorura në shtretër, divane dhe sende të tjera shtëpiake

Një ish-arkitekt po përdor idetë e tij krijuese për të bërë orendi eko-miqësore. Ibrahim Abougendy transformon gomat e përdorura në shtretër, divane dhe sende të tjera shtëpiake.

Ai filloi linjën e vet Mobikya, tre vjet më parë me qëllim pakësimin e varësisë njerëzore tek mobiljet me bazë druri.

Qëllimi i tij është të mbrojë mjedisin nga avujt toksikë që dalin nga gomat e djegura.

Deri më tani, Abougendy ka ricikluar 1.000 goma dhe i ka kthyer ato në produkte më të vlefshme. Artikujt etij kushtojnë nga 170 deri në 830 dollarë.

Artikulli paraprakAnalisti i njohur flet hapur në TV: Nuk kam larë duart prej 10 vitesh, mikrobet nuk janë të vërteta
Artikulli tjetërSHBA me dorë të hekurt ndaj Kosovës, mund t’iu bllokojë edhe vizat zyrtarëve nëse nuk hiqet taksa me Serbinë