Ballina Argëtim Kuriozitete FOTO: Pushime në hapësirë! Fillon ndërtimi i hotelit që do të fluturojë...

FOTO: Pushime në hapësirë! Fillon ndërtimi i hotelit që do të fluturojë sipër Tokës

Hoteli i parë hapësinor ka filluar nga ndërtimi.

CNN shkruan se kompania kaliforniane Fondacioni Gateway dhe Orbital Assembly Corporation kanë vendosur që të ndërtojnë hotelin e parë në botë që do të fluturojë sipër Tokës.

Data e planifikuar për mbarimin e hotelit së ndërtuari do të jetë viti 2027.

Hoteli do të quhet Stacioni Von Braun është një koncept i ‘çuditshëm’ i një hoteli.

Ai do të jetë i përbërë nga 24 ndarje dhe do të ketë formën e një rrote të madhe.

Modelin për këtë hotel e ka dhënë ish-piloti John Blincow, i cili drejton kompanitë që do e ndërtojnë.

 “Ne po përpiqemi ta bëjmë publikun të kuptojë se kjo epokë e artë e udhëtimit në hapësirë ​​është afër. Po vjen. Po vjen shpejt”, tha Blincow.

Artikulli paraprakFillon gara për pas Merkelin
Artikulli tjetërFundjavë me orë policore nga 17:00 deri në 05:00 në Maqedoninë e Veriut?!