Ballina Diaspora Bekim Çallaku – Shqiptari i shpallur Hero nga shteti danez (VIDEO)

Bekim Çallaku – Shqiptari i shpallur Hero nga shteti danez (VIDEO)

Bekimi me origjinë nga Kaçaniku i Kosovës ka shpëtuar nga vdekja e sigurt një nënë dhe djalin e saj të vogël, të cilët ishin të sulmuar me thikë nga ish-bashkëshorti i saj.

Për më shumë ndiqni filmin dokumentar të realizuar nga Ixhet Lutfiu dhe Ibrahim Xhemajli – RTV Zëri i Kosovës, Danimarkë.

Artikulli paraprakNIPI 14-VJEÇ I SADAM HUSEINIT: Djaloshi më guximtar i shekullit 21: Duke mbrojtur shtëpinë e tij, vrau 14 marinsa amerikanë!
Artikulli tjetërBashkësia Lokale e fshatit Brodec ka një kërkesë për Komunën e Tetovës