Ballina Diaspora LAJM I TRISHTË NGA DIASPORA SHQIPTARE NË ÇIKAGO: Ndahet nga jeta veprimtari...

LAJM I TRISHTË NGA DIASPORA SHQIPTARE NË ÇIKAGO: Ndahet nga jeta veprimtari i mirënjohur nga Struga, Raman Pushkule

Sot ne Chicago humbi jeten aktivisti i mirenjohur nga Struga Raman Pushkule.
Ramani ishte nje nga themeluesit e ekipit Albanian Stars ne Chicago.

Komuniteti Shqiptaro Amerikan i shpreh ngushellime te gjithe familjes dhe dashamirasve.
U prehte ne paqe!

Vizita do te mbahet neser, te Enjten me daten 20 Janar nga ora 4-8 pas dite tek Xhamia Shaiptare ne 5825 St Charles Rd, Berkeley, IL.

Varrimi do te mbahet te Premten me 21 Janar, ne oren 1:30 pas dite


Lajm mortor. Tē nderuar familjarë dhe miq anembane,sot na iku për në amshim aktivisti i palodhur,i sinqerti, humoristi, sportisti, vëllau ynë i çmuar Rraman Pushkule. Do të na mungosh për jetë oo Rraman…Allahu të mëshiroftë dhë tē faltë xhenetin ndërsa ne durimin./Pajazit Murtishi

Me zemër të thyer jemi sot jo vetëm ne struganët, por të gjithë shqiptarët, për ikjen nga kjo botë të bashkëqytetarit, vëllait, shokut dhe bashkëkombasit tonë të dashur Raman Pushkule që jetoi dhe veproi në Çikago të SHBA-ve.
Ishte punëtor i palodhshëm, aktivist i devotshëm, idealist që bashkoi shqiptarët atje dhe mbështeti në shumë raste edhe proceset në vendlindje.

Prehu në Paqe, do të mbetesh në zemrat tona përjetësisht.
Ngushëllime familjes dhe miqve për humbjen e njeriut më të dashur./Ziadin Sela

Me pikëllim të thellë morëm lajmin se ndahet nga jeta legjenda jon e klubit dhe futbollit Strugan, i nderuari z. Raman Pushkule.
Do e përkujtojmë jo vetëm si futbollist por edhe si një njeri i ndershëm dhe bujar.

KF Vllaznimi shpreh Ngushëllime familjes dhe miqve të afërt.

Me dhimbje e pikëllim të thellë lajmërojmë antarsinë, miqtë dhe dashamirët se më datë 19 Janar, 2022 ka ndërruar jetë bashkëshorti, babai, vëllai, familjari dhe shoku ynë i dashur Raman Pushkule.

Të pamet do të jenë të Enjten, 20 Janar, 2022, nga ora 4 – 8 pas dite te Xhamia, kurse varrimi do të jetë të Premten 21 Janar, 2022 në ora 1:30 pas dite.

Këto personalitete janë maradonat, mesit, ronaldot e fëmijërisë time.
Këto yje na kanë bërë krenar në kohë të vështira.
U shuajt edhe një yll, por do ndriqoe fort në qiellin strugan, në zemrat strugane.
Lamtumirë Raman Pushkule, legjenda e KF Vllaznimit./Bekim Tateshi

Sot ka nderruar jet legjenda I futbollit ne Chicago Raman Pushkule Ramani ka qjen ni person edhe lojtar fantastik! Jam i Kenaqur qe pata Fatin ta Ndaj fushen me Ramanin! Zoti inshallah ja fal xhenetin edhe familja shendosh!/Lati Ziba

Artikulli paraprakAnglia heq masat anti-Covid, nga 26 janari nuk do të jetë e detyrueshme mbajtja e maskës dhe pasaporta e COVID-it
Artikulli tjetërGrumbullim ushtarak: Zbulohen autoblindat ruse afër Ukrainës