E hënë, 27 Shtator, 2021

Teknologji

Si t’i zgjasni jetën smartfonit tuaj

Bateria është një nga elementët e dobët të smartfonëve, madje shpesh mund të kthehet në stres. Për t’i zgjatur jetën baterisë dhe smarfonit tuaj, ekspertët rekomandojnë disa “hile” të vogla. Shkarkimi i plotë i baterisë dhe rikarikimi i saj çdo ditë...

Ndryshimet e Facebook, bie koha e shpenzuar nga përdoruesit

Rishikimi i News Feed të Facebook ka reduktuar sasinë e kohës që njerëzit shpenzojnë në faqen e internetit dhe kanë kontribuar në rënien tremujore të përdoruesve në SHBA dhe Kanada, tha rrjeti social. Firma ka bërë ndryshimet mes rritjes së...

Pas ndryshimeve në Facebook, bie koha e shpenzuar nga përdoruesit

Rishikimi i News Feed të Facebook ka reduktuar sasinë e kohës që njerëzit shpenzojnë në faqen e internetit dhe kanë kontribuar në rënien tremujore të përdoruesve në SHBA dhe Kanada, tha rrjeti social. Firma ka bërë ndryshimet mes rritjes së...

Ja sa programe ka fshirë Google nga Play Store

Shtimi i masave mbrojtëse të Google në telefonat Android ka bërë që më shumë se 700 mijë aplikacione të fshihen nga Google Play, njoftoi kompania. Kjo shifër është 70 % më e lartë sesa shifra e programeve të fshira vitin...

Gjuha tatare i shtohet Gjuhëve Globale online

Iniciativa e Fjalorëve të Oksfordit, e njohur si Gjuhët Globale të Oksfordit (OGL), ka shtuar gjuhën tatare në listën e saj të gjuhëve online. Fjalori online ofron mundësinë e përkthimit të fjalëve dhe frazave nga gjuha tatare në atë angleze...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img