Ballina Argëtim Jetë & Stil Vuante nga kanceri i pashërueshëm, përdor vajin e kanabisit dhe shërohet plotësisht

Vuante nga kanceri i pashërueshëm, përdor vajin e kanabisit dhe shërohet plotësisht

Një nënë 52-vjeçare e cila ka përdorur vajin e kanabisit ka bërë që të fitojë betejën kundrejt kancerit terminal, pasi doktorët i kishin thënë se nuk ka shenja të sëmundjes vdekjeprurëse.

Joy Smith tha se doktorët i kishin sugjeruar se ajo ka vetëm gjashtë javë jetë prej kohës kur ajo ishte diagnostikuar me kancerin e pashërueshëm në zorrë në gusht të vitit 2016.

Në një përpjekje dëshprësuese për të sfiduar të ardhmen, ajo filloi të konsumojë vajin e kanabisit që përmban THC, e cila është jo-ligjore në Britaninë e Madhe. Ajo besohet se vajin e ka blerë përmes uebsajteve online.

Dhe pas një konsumimi dy vjeçar, ajo zbuloi në mëngjesin e të hënës se nuk vuante më nga kanceri dhe kishte një kohë të gjatë që ajo nuk përdorte kimioterapinë.

Zonja Smith nga Coventry tha “Unë do të shkojë në party gjatë pjesës tjetër të jetës sime. Duhet të jem i vetmi person në botë që i mbijetoi kësaj sëmundjeje”.

Smith kur kishte filluar të studioj vajin e kanabisiti, zbuloi se mund të ketë efekt në sëmundjen që ajo po vuante, raportoi “DailyMail”, transmeton Periskopi.

Pasi mori doza në forma të rregullta të vajit të kanabisit, tumoret e paoperueshme iu zhduken pothuajse totalisht.

Ajo këtë material e ka përshkruar si ilaç që bën mrekullira./Periskopi/

@tn.lajmelokale
@tetovanews