Ballina Diaspora E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re, mjekja shqiptare në...

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re, mjekja shqiptare në Gjermani

Dr. Eni Doko mjeke specialiste është ndarë nga jeta këtë të diel në Gjermani.

Lajmin e tirshtë e ka dhënë kryetarja e Federatës së mjekëve në Europë, Aurora Dollenberg.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, mjekja shkruan se Doko ishte një njeri i mrekullueshëm duke lënë pas dhimbje të madhe për familjen, por edhe kolegët e saj.

Mjekja ka mbaruar studimet në Universitetin e Mjekësisë Tiranë. Në vitin 2016, ajo nisi punë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza’ dhe më pas u transferua në Gjermani.

Statusi i plotë:

Dr. Eni Doko një mjeke specialiste dhe njeri i mrekullueshëm është larguar nga jeta, duke i lënë familjes një humbje të pamasë dhe ne si koleg dhe miq të saj, duke na privuar nga privilegji që ta kishim pranë në vitet që vijnë.
Dr. Eni me të qeshurën, bukurinë dhe dritën tënde do mbetesh përherë në zemrat tona.

Akoma nuk me besohet !
Ne fakt zoti nuk gabon ne perzgjedhjen e tij !
E ku kishte me bukur se buzeqeshja dhe miresija qe ti rrezatoje 💎 . Nuk mund ta imagjinoj Danielen , nenen dhe babin pa ty ne krahe . Qofsh e Xhehnetit e mira Eni ! Sot nje engjell i’u shtua parajses …💔 shume dhimbje ! ZOT jepi kuraje familjes 😭😭😭 nuk e meritoje En ./Fabio Morena Doko