Aktualitet

Paralajmërimi i Bashës: Nuk ndalemi! Maduro i Ballkanit do e marrë përgjigjen nesër (VIDEO)

Kreu i Partisë Demokratike sot në orën 12:20 minuta ka shkuar përpara Drejtorisë së Policisë së Tiranës për të kërkuar lirimi e protestuesve të arrestuar mbrëmjen e djeshme. Gjatë fjalës së tij, Basha tha se Edi Rama, do e...

TIRANA NJË FUSHË BETEJE/Ja çfarë ndodhi një natë më parë në protestë (VIDEO+FOTO)

Nga ora 18:30, deri në orët e para të mëngjesit, Tirana i ngjante një fushë beteje, ku përplasjet mes protestuesve dhe policisë, ishin të ashpra. Bomba molotov, kapsolla, gaz lotsjellës ishin vetëm disa nga mjetet që u përdorën nga...

Mediat botërore jehonë protestës së opozitës, ja çfarë shkruajnë

Mediat e huaja i kanë bërë jehonë protestës së mbajtur nga opozita përpara Kryeministrisë. Prestigjiozet ndërkombëtare “New York Times”, “Associated Press”, “Washington Post” kanë kujtuar se protestat e opozitës mbahen për largimin e qeverisë. Edhe Fox News ka shkuar...

Çfarë do të ndodhë? Opozita protestë para Policisë së Tiranës

Opozita ka paralajmëruar një tjetër protestë për ditën e sotme në orën 11:00. Lajmi u bë i ditur mbrëmjen e djeshme nga kreu i demokratëve, Lulzim Basha, menjëherë pas mbledhjes së opozitës mbajtur në orën 00:15. Mësohet se protesta do të...

Ngadalësohet procesi i formimit të ushtrisë së Kosovës

Janë bërë gati pesë muaj prejse pakoja e projektligjeve për formimin e Ushtrisë së Kosovës është votuar në Kuvendin e Kosovës (dhjetor 2018) dhe më pas është dekretuar nga presidenti Hashim Thaçi për zyrtarizim. Rrjedhimisht tri projektligjet që i...

Maqedonia e Veriut/ Konfirmon guvernatorja: Gjuha shqipe nuk do të jetë në banknotat me emrin e ri të shtetit

Bankënotat me emrin e ri të shtetit do të lëshohen në përdorim në fillim të vitit 2020. Nga viti i ardhshëm qytetarët në do të kenë rastin që të bëjnë pazar me bankënotat prej 500 dhe 10 denarëve. Bankënotat...

Ish-presidenti Bamir Topi prezanton librin “Nocturn”

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë Bamir Topi ka prezantuar librin e tij të titulluar “Nocturn”. Në ceremoninë e publikimit të librit morën pjesë personalitete të politikës, njerëz të medias dhe miq të ish-kreut të shtetit. Në këtë promovim morën pjesë...

Protesta/ Basha publikon spotin dhe ka një apel për shqiptarët (VIDEO)

Lulzim Basha ka publikuar spotin e protestës së nesërme të opozitës së bashkuar duke iu bërë edhe një apel shqiptarëve. “Nesër në orën 18:30, të gjithë të bashkuar për një qëllim: ta bëjmë Shqipërinë si Europa! Asnjë hap pas! #ShqipëriaSiEuropa...

Spasovski: Ja indikacionet që kemi se përse ndodhi përleshja në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë

Ministri i brendshëm, Oliver Spasovski sërish ka komentuar rastin e “Lagjes së Trimave” në Kumanovë të ndodhur katër vite me parë, me një përleshje mes policisë dhe një grupi të veteranëve të UÇK-së, të cilët ishin strehuar në këtë...

Kujdes! Policia Rrugore me kontrolle të shtuara në Tetovë dhe Gostivar për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit e Kodit Rrugor, me qëllim rritjen e...

Në rajonin që mbulon Sektori për Punë të Brendshme - Tetovë, dje prej ora 8 deri ora 16, është realizuar aksion kontrollues në të cilin gjithësej janë përfshirë 62 vetura (TE-37 dhe Gv-25) nga të cilët 41 janë dërguar...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

100 $ një pako kafe, çfarë po ndodh në Korenë e Veriut?

Nga Joshua Berlinger & ;Paula Hancocks “CNN” Kim Jong Un tani ka probleme më të mëdha se sa Shtetet e Bashkuara....
- Advertisement -spot_img