E hënë, 20 Shtator, 2021

Aktualitet

“Këta janë emrat që mund të jenë pjesë e qeverisjes tranzitore”- Fatmir Mediu flet edhe për skenarët e protestës së sotme

Për Fatmir Mediun, Edi Rama duhet të largohet nga drejtimi i vendit, pasi nuk ka zbatuar asnjë pikë nga ajo që ai quan “kontratë me qytetarët”. Sipas kreut të Partisë Republikane, palët politike duhet të ofrojnë sa më shpejt një...

Aksidenti në Tetovë, banorët kërkojnë kontrolle të rrepta nga ana e policisë

Aksidenti i mbrëmshëm në Tetovë me ç’rast një person mbeti i vdekur dhe tre të tjerë të lënduar rëndë, ka shqetësuar banorët e Tetovës. Raste të këtilla të vozitjeve të shpejta nga të rinjtë ka shpesh thonë banorët e...

LAJM I FUNDIT/ Basha: Rama do lutet të ketë fatin e Gruevskit (VIDEO)

Pas dhun ës së djeshme policore mbi protestuesit dhe Sekretarit Organizativ të PD-së Sahit Dollapi kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për gazetarët. Basha u shpreh se Rama është shumë i shkëputur nga realiteti që...

Stevo Pendarovski inaugurohet president i Maqedonisë së Veriut (VIDEO+FOTO)

Në Kuvendin e Maqedonisë, të dielën, është bërë inaugurimi i presidentit të ri të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, fitues i zgjedhjeve presidenciale, të mbajtura më 5 maj. Pendarovski është betuar para deputetëve dhe përfaqësuesve më të lartë të institucioneve...

Sahit Dollapit i kanë nxjerrë shpatullën, mjeku: Nuk ndërhyjmë dot, pacienti vuan nga…

Sekretari organizativ i Partisë Demokratike Sait Dollapi është liruar nga policia pasi u ndalua mbrëmjen e kaluar me forcë gjatë protestës së opozitës para Kuvendit, por momentalisht ndodhet i shtruar në spitalin e traumës në Tiranë pasi ka marrë...

LIVE/ Kryeministri Rama flet në konferencë për shtyp pas protestës së opozitës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka dalë në konferencë për shtyp ku ka komentuar përplasjet e ndodhura ditën e djeshme gjatë protestës së opozitës. Kreu i qeverisë deklaroi se policia ka treguar një qetësi për tu admiruar duke theksuar se policia ka...

Paralajmërimi i Bashës: Nuk ndalemi! Maduro i Ballkanit do e marrë përgjigjen nesër (VIDEO)

Kreu i Partisë Demokratike sot në orën 12:20 minuta ka shkuar përpara Drejtorisë së Policisë së Tiranës për të kërkuar lirimi e protestuesve të arrestuar mbrëmjen e djeshme. Gjatë fjalës së tij, Basha tha se Edi Rama, do e...

TIRANA NJË FUSHË BETEJE/Ja çfarë ndodhi një natë më parë në protestë (VIDEO+FOTO)

Nga ora 18:30, deri në orët e para të mëngjesit, Tirana i ngjante një fushë beteje, ku përplasjet mes protestuesve dhe policisë, ishin të ashpra. Bomba molotov, kapsolla, gaz lotsjellës ishin vetëm disa nga mjetet që u përdorën nga...

Mediat botërore jehonë protestës së opozitës, ja çfarë shkruajnë

Mediat e huaja i kanë bërë jehonë protestës së mbajtur nga opozita përpara Kryeministrisë. Prestigjiozet ndërkombëtare “New York Times”, “Associated Press”, “Washington Post” kanë kujtuar se protestat e opozitës mbahen për largimin e qeverisë. Edhe Fox News ka shkuar...

Çfarë do të ndodhë? Opozita protestë para Policisë së Tiranës

Opozita ka paralajmëruar një tjetër protestë për ditën e sotme në orën 11:00. Lajmi u bë i ditur mbrëmjen e djeshme nga kreu i demokratëve, Lulzim Basha, menjëherë pas mbledhjes së opozitës mbajtur në orën 00:15. Mësohet se protesta do të...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img