E martë, 19 Tetor, 2021

Aktualitet

Ekspertët: Me lista të hapura pastrohet skena politike (VIDEO)

Ekspertët vlerësojnë se zvogëlimi i njësive zgjedhore nga gjashtë në një do t’i mundësonte partive më të vogla që të mos ndikohen nga programet e partive më të mëdha, ndërsa qytetarët të votojnë subjekte sipas interesave të tyre. Ish...

Reagon Gjermania/Nënkryetari i CDU/CSU, në Bundestag: Partitë të pranojnë vendimin e presidentit

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit CDU/CSU në Bundestag, Johann Wadephul shprehet në një deklaratë, se ekziston një situatë e re politike në Shqipëri. Palët duhet të kërkojnë rrugën e pajtimit, thekson ai. Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat...

Plani i Zaevit, po shqyrtohet koalicioni i ri qeveritar, ASH dhe BESA në lojë?! (VIDEO)

Nëse në qershor ose korrik Maqedonia e Veriut nuk merr datë për nisje negociatash, Kryeministri si opsion e sheh kthimin e mandatit. Nëse vjen puna deri këtu, sipas Zoran Zaevit, hapen dy opsione të reja, formim i një qeverie të...

Kosovë-Shqipëri, a mund të ketë probleme tregtare pas 1 korrikut?!

Nëse qeveria e Shqipërisë, deri më datën 1 korrik 2018, nuk heq masat e përkohshme tarifore ndaj importeve të Kosovës, konkretisht ndaj patates, birrës, qepës dhe gjithashtu të lehtësojë pagesat nga tarifa e skanimit dhe Rrugës së Kombit, dhe...

MBAHET CEREMONIA E DIPLOMIMIT NË USHT DHE UEJL (VIDEO)

Në Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë dhe në Universitetin Shtetëror të Tetovës sot u promovuan absolventët të cilët në një ceremoni solemne hodhën kapelat dhe pranuan diplomat nga drejtuesit dhe ligjëruesit e dy universiteteve. Në një fjalim solemn...

Diplomoi gjenerata e 15-të në UEJL (VIDEO)

Ka diplomuar sot në Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë, gjenerata e 15 e studentëve të pesë faklulteteve të UEJL, të cilët, kanë hedhur sot kapelat e tyre. Në praninë e familjarëve të tyre, këta student i ka përshëndetur...

Meta shfuqizon datën e zgjedhjeve lokale, Rama përgjigjet: Ne më 30 qershor shkojmë në zgjedhje!

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar shfuqizimin e datës së zgjedhjeve nga ana e Presidentit Meta si një ndër makinacionet e shumta të opozitës për të mos lejuar zgjedhjet e qershorit. Nga Berati, kryeministri ka deklaruar se “ ne do...

Shefi amerikan i mbrojtjes: Marrëveshja e Prespës do rezultojë në zgjerimin e NATO-s

Shefi i mbrojtjes i SHBA-ve dhe homologu i tij grek, gjatë një takimi në Washington, riafirmuan “marrëdhëniet e mbrojtjes” të vendeve të tyre, ndërkohë përshëndetën Marrëveshjen e Prespës të arritur midis Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut për të zgjidhur...

LAJM I FUNDIT/ Në 30 qershor s’ka zgjedhje, Meta shfuqizon dekretin

Një zhvillim i fundit nga Presidenca. Ppresidenti i Republikës Ilir Meta shfuqizon dekretin për zgjedhjet e 30 qershorit. DEKLARATË E PRESIDENTIT TË REPUBLIKËS SH.T.Z ILIR META 1. Me shqetësimin e thellë për situatën kritike të krijuar në vend si pasojë e...

Kosova mpreh shpatën, lufta e dytë tregtare nis më 1 korrik

Nëse qeveria e Shqipërisë, deri më datën 1 korrik 2018, nuk heq masat e përkohshme tarifore ndaj importeve të Kosovës, konkretisht ndaj patates, birrës, qepës dhe gjithashtu të lehtësojë pagesat nga tarifa e skanimit dhe Rrugës së Kombit, dhe...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme për ta përkrahur Bilall Kasamin në Tetovë (VIDEO)

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët...
- Advertisement -spot_img